Společnost Evektor s.r.o. vyhlašuje výběrové řízení na pozice 

19. září 2014 19:31:00

 • Výpočtář - pevnost

 • Výpočtář - aerodynamik

 • Tréninkový program v oddělení Výpočty
  (vhodné pro studenty a absolventy vysokých škol s technickým zaměřením)

Dále společnost Evektor vyhlašuje

 • Tréninkový program v oddělení Výpočty v rámci projektu "Stáže pro mladé"
  (určeno pro  pro studenty posledních 2 semestrů vyšší odborné školy (VOŠ) a vysoké školy (VŠ) s trvalým pobytem na území ČR)
   
  Registrace do 3. října 2014 na adrese: http://registrace.stazepromlade.cz/StazeVerejne/Show?staz_id=25495

Termín a místo konání

Výběrové řízení na volné pozice se koná v prostorách firmy Evektor spol., s.r.o. v Kunovicích v pátek 17. října 2014 v 9:00 hodin. 

Přihlášky a dotazy

Ing. Ladislav Chybík,
vedoucí oddělení Výpočty
Evektor s.r.o., Letecká 1008, 686 04 Kunovice
e-mail: lchybik@evektor.cz
tel. +420 572 537 538

Share This Using Popular Bookmarking Services

Malajsie investuje do společnosti Evektor a projektu EV-55 

27. června 2014 12:07:00

26. června 2014 byla v hlavním městě Malajsie, v Kuala Lumpur, podepsána dohoda o strategické spolupráci a investicích mezi předním českým leteckým výrobcem z Kunovic, spol. Evektor, a malajskou společností Aspirasi Pertiwi Sdn. Bhd. Oznámil to pro českou tiskovou agenturu velvyslanec České republiky v Malajsii, Rudolf Hykl, který byl svědkem podepsání této dohody.

Podepsání dohody je první velkou malajskou investicí v České republice se strategickým významem pro obě strany. Očekává se, že v průběhu několika let malajské investice dosáhnou výše 200 milionů USD.

Za malajskou stranu dohodu podepsal bývalý dlouholetý předseda vlády Malajsie, Dr. Mahathir bin Mohamad (1981 – 2003), který se účastní nově vytvořeného Joint Venture společně se svým investičním partnerem, Mr. David Chew.

Za českou stranu dohodu podepsali majitelé společnosti Evektor, Jaroslav Růžička, Libor Duchtík a Josef Vávra. Podepsání dohody se uskutečnilo v nejvyšším 86. poschodí slavného mrakodrapu Petronas Twin Towers, který je symbolem města Kuala Lumpur. Očekává se, že bývalý předseda vlády Malajsie, Dr. Tun Mahathir, navštíví v této souvislosti Českou republiku v září 2014.

Společnosti Evektor tato dohoda umožní její další rozvoj, zejména dokončení vývoje a zahájení sériové výroby víceúčelového dvoumotorového letounu EV-55 Outback, který je určen pro přepravu 9-14 osob. Vývoj letounu EV-55 je z technického hlediska a vzhledem k jeho technické složitosti v současné době vyjímečným projektem v České republice. V posledních dvaceti letech se jedná o nejvýznamnější projekt českého leteckého průmyslu, kterého se účastní v rámci konsorcia 17 českých výrobců.

Pro malajskou stranu otvírá partnerství s českým leteckým výrobcem cestu ke spolupráci v řadě technologicky pokročilých oblastí, které jsou pro Malajsii prioritou - jako je letecký průmysl, výroba automobilů, dopravní vybavení a nové materiály, jež jsou všechny pokryty výrobním a vývojovým programem společnosti Evektor.

Podle českého velvyslance Rudolfa Hykla je tento projekt bezprecedentní v oblasti ekonomické spolupráce mezi Malajsií a Českou republikou.

„Dohoda podpoří nejen rozvoj leteckého průmyslu v naší zemi, ale také otevře další obchodní a komerční příležitosti pro českou stranu v Malajsii. Týká se také oblasti budoucího technického vzdělávání pro malajské studenty v České republice“.

Malajsie je v současnosti druhým největším exportním trhem pro Českou republiku v jihovýchodní Asii - hned za Singapurem, který se orientuje na reexporty. V roce 2013 Česká republika exportovala do Malajsie zboží a služby v hodnotě 192,5 milionů USD, bilaterální obchod překročil 1 miliardu USD. České vývozy do Malajsie nadále rostly i v tomto roce, v prvních čtyřech měsících roku 2014 se zvýšily o 21 %.

Evektor se, kromě letounu EV-55, zaměřuje také od druhé poloviny devadesátých let minulého století na výrobu malých letounů. Společnost Evektor vyrobila více než 1300 letounů typu EuroStar a SportStar, které byly exportovány do více než 50 zemí celého světa, což řadí Evektor mezi přední globální výrobce. Významnou součástí aktivit společnosti je také vývoj a konstrukce v oblasti automobilového průmyslu a všeobecného strojírenství.

Share This Using Popular Bookmarking Services

Tréningový program v oddělení Výpočty 

12. května 2014 14:05:00

Společnost Evektor spol., s.r.o. nabízí studentům a absolventům vysokých škol s technickým zaměřením účast v tréninkovém programu v oddělení Výpočty.

Výběrové řízení na volné pozice se koná v prostorách firmy Evektor spol., s.r.o. v Kunovicích v pátek 6. června 2014 od 9:00 hodin. 

Přihlášky a dotazy

Ing. Ladislav Chybík
Vedoucí oddělení Výpočty
tel.: 572 537 538
lchybik(a)evektor.cz 

Share This Using Popular Bookmarking Services

Evektor obdržel cenu "Zlatý ampér" za svoji řadu elektrických náprav TAPIO  

20. března 2014 8:11:00

Brno - 19.3.2014 - Společnost Evektor získala za svoji řadu kompaktních elektrických náprav TAPIO jedno z pěti udělených ocenění za nejpřínosnější exponát veletrhu - ZLATÝ AMPÉR.

Do soutěže ZLATÝ AMPER 2014 bylo letos přihlášeno 37 exponátů z 33 vystavujících společností, což znamená nejvyšší dosažený počet v historii soutěže.

Porota soutěže zejména ocenila kompaktní stavbu náprav, použití moderního reluktačního motoru s pokrokovým elektronickýcm řízením a systémem rekuperace elektrické energie při brzdění.

Ucelená řada elektrických náprav vozidel, vyvinutá společností Evektor, spol. s r.o. ve spolupráci s FEKT VUT v Brně, reaguje na celosvětový trend ekologické dopravy, pričemž nabízí unifikovaný elektrický pohon vozidel od nejmenších, až po vozidla s maximálním výkonem aktuálně 6 kW při nominálním napájecím napětí do 48 V.

Share This Using Popular Bookmarking Services

Evektor představuje řadu inovativních elektrických hnacích náprav pro malá vozidla 

5. března 2014 14:39:00

Kunovice - 5.3.2014 – Společnost Evektor, spol. s .r.o. představí v Brně na veletrhu AMPER 2014 ucelenou řadu elektrických hnacích náprav TAPIO, která bude vystavena na stánku č. 2.40 v pavilónu F včetně její aplikace v podobě elektrického vozidla.

Vývoj elektrických hnacích náprav zapadá do celkové filozofie společnosti Evektor – přinášet inovativní řešení a pokrokové technologie, které jsou provozně ekonomické a šetrné k životnímu prostředí.

„Elektrické pohony a elektricky poháněná vozidla představují jasný trend budoucnosti. Proto jsme se v Evektoru rozhodli vyvinout unifikovanou řadu univerzálních elektrických hnacích náprav, které v současnosti na trhu chybí. Naším cílem bylo nabídnout širokou škálu pohonů, které najdou uplatnění u malé mechanizace, např. manipulační techniky nebo u malých vozidel, např. golfových vozíků. Po průzkumu dostupných možností pohonů jsme se rozhodli, ve spolupráci s odborníky z elektrotechnické fakulty VUT v Brně, vyvinout vlastní, technicky inovativní pohon vybavený mikroprocesorovým řízením a systémem rekuperace elektrické energie. Výsledkem několikaletého úsilí týmu vývojářů je kompaktní a energeticky úsporná pohonná soustava,“ prohlásil vedoucí vývojového týmu TAPIO Ing. Miroslav Běhávka.

„Evektor je známý svými pokročilými technickými řešeními a orientací na nové technologie. Výsledek vývojového úsilí týmu TAPIO reaguje na celosvětový trend ekologické dopravy, přičemž nabízí ekonomické, robustní a přitom kompaktní konstrukční řešení,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Evektor Ing. Václav Zajíc, MBA.

TAPIO představuje ucelenou řadu unifikovaných elektrických pohonů vozidel od nejmenších, až po vozidla s maximálním výkonem 6 kW při nominálním napájecím napětí 48 V. Konstrukčně jsou nápravy koncipovány jako monobloky se silovou elektronikou s volitelnou funkcí rekuperace energie při brzdění. Pomocí sběrnice CAN lze monitorovat a nastavovat parametry pohonu. Pohonná jednotka na bázi spínaného reluktančního motoru disponuje vysokým kroutícím momentem při rozjezdu vozidla z klidu a účinným chlazením, zejména při nízkých otáčkách. Použitý princip elektromotoru nepotřebuje ke svému chodu permanentní magnety, čímž se šetří výrobní náklady a zvyšuje robustnost pohonu. Nápravy TAPIO se vyznačují kompaktní konstrukcí, nízkými provozními náklady a šetrností vůči životnímu prostředí.

Společnost Evektor, spol. s r.o. byla založena v roce 1991 a patří mezi přední konstrukční a vývojové kanceláře v České republice. Její hlavní činností jsou vývojové a konstrukční aktivity v leteckém a automobilovém průmyslu. V současné době se společnost Evektor profiluje i jako průkopník v oblasti elektrických pohonů letadel a malých vozidel.

Projekt č. TA01011060 „TAPIO“ byl řešen s finanční podporou Technologické agentury ČR.

Kontakt pro média:

Ing. Michal Jakšík
tel.: 572 537 427
e-mail: electromobility@evektor.cz

Share This Using Popular Bookmarking Services
Page 1 of 5 1 2 3 4 5 > >>
© 1999 - 2014 Evektor, spol. s r.o. | Site Map | Printable View