Letoun SportStar EPOS obdržel cenu Technologické agentury ČR za rok 2014 

29. října 2014 10:41:00

Projekt letounu na elektrický pohon SportStar EPOS získal letošní cenu Technologické agentury ČR v kategorii "Originalita řešení" za vývoj elektrické pohonné jednotky pro malý letoun a její letové ověření.

TA oceňuje projekty aplikovaného výzkumu ve čtyřech kategoriích - užitečnost řešení, originalita, ekonomický přínos a řešení pro kvalitu života. "Cena TA ČR je známkou kvality výsledku vyznamenaného projektu. Věříme, že oceněná řešení se uplatní v praxi a tím se potvrdí, že má smysl dávat veřejné prostředky do aplikovaného výzkumu. Lidem i společnosti to přináší užitek," vysvětluje předsedkyně TA ČR Rut Bízková.

Získání této pretižní ceny je nejen projevem uznání kvality práce všech, kteří se na projektu letounu SportStar EPOS podíleli, ale i celkové technické úrovně Evektoru. Společnost Evektor usilovně pracuje na tom, aby vize letounu, poháněného elektrickým motorem nezůstala jen v oblasti experimentování - cílem je vyvinout konkurenceschopné letadlo na elektrický pohon a jeho následovné uvedení na trh. 

Letoun SportStar EPOS (Electric POwered Small Aircraft) je koncept dvoumístného sportovního letounu blízké budoucnosti, který konstrukčně vychází z letounu SportStar RTC firmy Evektor a jehož provoz byl umožněn díky úzké spolupráci s Leteckou amatérskou asociací ČR. SportStar EPOS má optimalizovanou aerodynamiku a nové lichoběžníkové křídlo se  zvětšeným rozpětím.  Letoun je poháněn nově vyvinutým elektrickým motorem o maximálnám trvalém výkonu 100 hp. Originální pohonná jednotka představuje vrchol výkonové řady pohonů, které jsou mimo jiné vhodné i pro kluzáky, motorová rogala, popřípadě motorový paragliding. SportStar EPOS přináší výrazné snížení provozních nákladů, nákladů na údržbu motoru, nulové emise CO2 a snížení hladiny hluku. Během následujích letových zkoušek bude prověřena funkce pohonné jednotky a její vliv na letové a provozní vlastnosti letounu. Cílem je  vyvinout letoun, který najde uplatnění jak u soukromých zákazníků, tak i v leteckých školách - jako letoun vhodný pro počáteční pilotní výcvik. SportStar EPOS byl vyroben společností Evektor-Aerotechnik, která je jedním z největších světových výrobců moderních lehkých sportovních a cvičných letounů, s dodávkami do více než 40 zemí.

Share This Using Popular Bookmarking Services

Společnost Evektor s.r.o. vyhlašuje výběrové řízení na pozice 

19. září 2014 19:31:00

 • Výpočtář - pevnost

 • Výpočtář - aerodynamik

 • Tréninkový program v oddělení Výpočty
  (vhodné pro studenty a absolventy vysokých škol s technickým zaměřením)

Dále společnost Evektor vyhlašuje

 • Tréninkový program v oddělení Výpočty v rámci projektu "Stáže pro mladé"
  (určeno pro  pro studenty posledních 2 semestrů vyšší odborné školy (VOŠ) a vysoké školy (VŠ) s trvalým pobytem na území ČR)
   
  Registrace do 3. října 2014 na adrese: http://registrace.stazepromlade.cz/StazeVerejne/Show?staz_id=25495

Termín a místo konání

Výběrové řízení na volné pozice se koná v prostorách firmy Evektor spol., s.r.o. v Kunovicích v pátek 17. října 2014 v 9:00 hodin. 

Přihlášky a dotazy

Ing. Ladislav Chybík,
vedoucí oddělení Výpočty
Evektor s.r.o., Letecká 1008, 686 04 Kunovice
e-mail: lchybik@evektor.cz
tel. +420 572 537 538

Share This Using Popular Bookmarking Services

Malajsie investuje do společnosti Evektor a projektu EV-55 

27. června 2014 12:07:00

26. června 2014 byla v hlavním městě Malajsie, v Kuala Lumpur, podepsána dohoda o strategické spolupráci a investicích mezi předním českým leteckým výrobcem z Kunovic, spol. Evektor, a malajskou společností Aspirasi Pertiwi Sdn. Bhd. Oznámil to pro českou tiskovou agenturu velvyslanec České republiky v Malajsii, Rudolf Hykl, který byl svědkem podepsání této dohody.

Podepsání dohody je první velkou malajskou investicí v České republice se strategickým významem pro obě strany. Očekává se, že v průběhu několika let malajské investice dosáhnou výše 200 milionů USD.

Za malajskou stranu dohodu podepsal bývalý dlouholetý předseda vlády Malajsie, Dr. Mahathir bin Mohamad (1981 – 2003), který se účastní nově vytvořeného Joint Venture společně se svým investičním partnerem, Mr. David Chew.

Za českou stranu dohodu podepsali majitelé společnosti Evektor, Jaroslav Růžička, Libor Duchtík a Josef Vávra. Podepsání dohody se uskutečnilo v nejvyšším 86. poschodí slavného mrakodrapu Petronas Twin Towers, který je symbolem města Kuala Lumpur. Očekává se, že bývalý předseda vlády Malajsie, Dr. Tun Mahathir, navštíví v této souvislosti Českou republiku v září 2014.

Společnosti Evektor tato dohoda umožní její další rozvoj, zejména dokončení vývoje a zahájení sériové výroby víceúčelového dvoumotorového letounu EV-55 Outback, který je určen pro přepravu 9-14 osob. Vývoj letounu EV-55 je z technického hlediska a vzhledem k jeho technické složitosti v současné době vyjímečným projektem v České republice. V posledních dvaceti letech se jedná o nejvýznamnější projekt českého leteckého průmyslu, kterého se účastní v rámci konsorcia 17 českých výrobců.

Pro malajskou stranu otvírá partnerství s českým leteckým výrobcem cestu ke spolupráci v řadě technologicky pokročilých oblastí, které jsou pro Malajsii prioritou - jako je letecký průmysl, výroba automobilů, dopravní vybavení a nové materiály, jež jsou všechny pokryty výrobním a vývojovým programem společnosti Evektor.

Podle českého velvyslance Rudolfa Hykla je tento projekt bezprecedentní v oblasti ekonomické spolupráce mezi Malajsií a Českou republikou.

„Dohoda podpoří nejen rozvoj leteckého průmyslu v naší zemi, ale také otevře další obchodní a komerční příležitosti pro českou stranu v Malajsii. Týká se také oblasti budoucího technického vzdělávání pro malajské studenty v České republice“.

Malajsie je v současnosti druhým největším exportním trhem pro Českou republiku v jihovýchodní Asii - hned za Singapurem, který se orientuje na reexporty. V roce 2013 Česká republika exportovala do Malajsie zboží a služby v hodnotě 192,5 milionů USD, bilaterální obchod překročil 1 miliardu USD. České vývozy do Malajsie nadále rostly i v tomto roce, v prvních čtyřech měsících roku 2014 se zvýšily o 21 %.

Evektor se, kromě letounu EV-55, zaměřuje také od druhé poloviny devadesátých let minulého století na výrobu malých letounů. Společnost Evektor vyrobila více než 1300 letounů typu EuroStar a SportStar, které byly exportovány do více než 50 zemí celého světa, což řadí Evektor mezi přední globální výrobce. Významnou součástí aktivit společnosti je také vývoj a konstrukce v oblasti automobilového průmyslu a všeobecného strojírenství.

Share This Using Popular Bookmarking Services

Tréningový program v oddělení Výpočty 

12. května 2014 14:05:00

Společnost Evektor spol., s.r.o. nabízí studentům a absolventům vysokých škol s technickým zaměřením účast v tréninkovém programu v oddělení Výpočty.

Výběrové řízení na volné pozice se koná v prostorách firmy Evektor spol., s.r.o. v Kunovicích v pátek 6. června 2014 od 9:00 hodin. 

Přihlášky a dotazy

Ing. Ladislav Chybík
Vedoucí oddělení Výpočty
tel.: 572 537 538
lchybik(a)evektor.cz 

Share This Using Popular Bookmarking Services

Evektor obdržel cenu "Zlatý ampér" za svoji řadu elektrických náprav TAPIO  

20. března 2014 8:11:00

Brno - 19.3.2014 - Společnost Evektor získala za svoji řadu kompaktních elektrických náprav TAPIO jedno z pěti udělených ocenění za nejpřínosnější exponát veletrhu - ZLATÝ AMPÉR.

Do soutěže ZLATÝ AMPER 2014 bylo letos přihlášeno 37 exponátů z 33 vystavujících společností, což znamená nejvyšší dosažený počet v historii soutěže.

Porota soutěže zejména ocenila kompaktní stavbu náprav, použití moderního reluktačního motoru s pokrokovým elektronickýcm řízením a systémem rekuperace elektrické energie při brzdění.

Ucelená řada elektrických náprav vozidel, vyvinutá společností Evektor, spol. s r.o. ve spolupráci s FEKT VUT v Brně, reaguje na celosvětový trend ekologické dopravy, pričemž nabízí unifikovaný elektrický pohon vozidel od nejmenších, až po vozidla s maximálním výkonem aktuálně 6 kW při nominálním napájecím napětí do 48 V.

Share This Using Popular Bookmarking Services
Page 1 of 5 1 2 3 4 5 > >>
© 1999 - 2015 Evektor, spol. s r.o. | Site Map | Printable View