Květen 2014

Letoun Harmony získal certifikát os schválení od Úřadu pro civilní letectví v Chile

Nejnovější model lehkého sportovního letounu Harmony LSA společnosti Evektor-Aerotechnik získal certifikát letové způsobilosti od Úřadu pro civilní letectví v Chile. Je to vynikající informace pro letecké školy, aerokluby a soukromé piloty v Chile, kteří se mohou těšit z vynikajících letových vlastností, nízkých provozních nákladů a v leteckých školách prověřené vysoké spolehlivosti letounu Harmony LSA.

První letadlo Harmony LSA, sériové číslo 20141609, imatrikulační značka CC-AMI, bylo dodáno do Chile v březnu 2014. Na konci března byl letoun představen na mezinárodní letecké výstavě FIDAE v Santiagu, která je hlavní leteckou výstavou v zemích Latinské Ameriky. Dodání Harmony LSA do Chile potvrdilo rostoucí zájem o letadla Evektor v zemích Latinské Ameriky. Dnes jsou lehké sportovní letouny Harmony LSA a SportStar MAX provozovány soukromými piloty a leteckými školami v Brazílii, Chile, Argentině a Kostarice.

Letadlo Harmony LSA s imatrikulací CC-AMI je vybaveno moderním glass cockpitem Dynon SkyView 10" EFIS + 7" EMS, integrovaným rádiem + odpovídačem Dynon SkyView a výbavou pro lety v noci. Letadlo je provozováno společností Aerocenter Chile se sídlem v Santiagu, která je autorizovaným importérem společnosti Evektor-Aerotechnik na chilském trhu.

V České republice Evektor-Aerotechnik dodává Harmony LSA do kategorie LAA ELSA, kde je možné letadlo provozovat na maximální vzletové hmotnosti 600 kg a s průkazem pilota ultralehkého letounu.

Letadlo Harmony LSA je vyráběno společností Evektor-Aerotechnik - certifikovaným leteckým výrobcem s více než čtyřicetiletými zkušenostimi ve výrobě letadel, prodejní sítí v 50 zemích světa a flotilou 1200+  letadel dodaných na světové trhy. Vedle výroby UL / LSA letounů je Evektor-Aerotechnik také výrobcem nově vyvíjeného turbovrtulového letounu EV-55 Outback pro přepravu 9 - 14 cestujících nebo nákladu.