Červenec 2014

SportStar RTC se stal prvním EASA certifikovaným letounem s glass cockpitem Dynon SkyView

EASA certifikovaný letoun pro PPL výcvik SportStar RTC získal od Evropského úřadu pro bezpečnost v letectví (EASA) schválení zástaby moderní digitální avioniky Dynon SkyView. Stal se tak prvním EASA certifikovaným letounem na světě, ve kterém byl schválen glass cockpit SkyView od firmy Dynon Avionics. Digitální systém SkyView ve SportStaru RTC prokázal plnění certifikačních požadavků EASA CS-LSA a Certifikační politiky EASA pro glass cockpity.

Dynon SkyView s obrazovkami EFIS a EMS o rozměrech 10 a 7 palců, ADAHRS modulem, GPS modulem a 3D terénem představuje nejnovější vývoj v oblasti digitální avioniky pro lehké sportovní letouny na trhu.

První SportStar RTC se SkyView bude nyní dodán Evektorem do Francie; další SportStary RTC s digitální avionikou pro zákazníky s různých zemí Evektor-Aerotechnik dokončuje ve výrobě. První letoun s digitální avionikou bude provozován aeroklubem Les Alcyons, který je jedním z největších klubů v oblasti Paříže. SportStar RTC, registrace F-HMAD, je vybaven Dynonem SkyView s obrazovkami 10" EFIS a 7" EMS, ADAHRS modulem, duálním GPS modulem, systémem Synthetic Vision s 3D terénem,  přijímačem COMM/NAV/VOR/LOC Garmin GNC 255 a záchranným systémem.  Letoun bude mít rovněž instalován i-Pad mini od Applu, který přináší pilotům rozšířené možnosti získávání informací v kokpitu letounu.

Vynikající letové vlastnosti, nízké provozní náklady, padákový záchranný systém a moderní digitální integrovaná avionika činí SportStar RTC nejvíce inovativním řešením pro letecký výcvik a létání v aeroklubech a leteckých školách.

SportStar RTC je vyráběn společností Evektor-Aerotechnik - certifikovaným leteckým výrobcem s více než čtyřicetiletými zkušenostimi ve výrobě letadel, prodejní sítí v 50 zemích světa a flotilou 1300+  letadel dodaných na světové trhy. Nejnovějším projektem společnosti Evektor je dvoumotorový turbovrtulový letoun EV-55 Outback pro přepravu 9 - 14 cestujících nebo nákladu.