Srpen 2014

První SportStar certifikovaný čínským leteckým úřadem exportován do Číny

Evektor-Aerotechnik odeslal na konci srpna zákazníkovi v Pekingu první letoun SportStar certifikovaný Čínským leteckým úřadem (CAAC). Letadlo bude provozováno v leteckém klubu Beijing Liang You Aviation Club pro PPL výcvik a létání klubových členů. SportStar je vybaven klasickými analogovými přístroji, GPS Garmin Aera 500, luxusním koženým interiérem a padákovým záchranným systémem. “Letecký klub Beijing Liang You Aviation Club si vybral SportStar pro jeho vynikající letové vlastnosti, nízké provozní náklady a vysokou provozní spolehlivost prověřenou v leteckých školách” sdělil president leteckého klubu Beijing Lian You Aviation Club – pan Wang.

Evektor-Aerotechnik je držitelem typového certifikátu pro SportStar a certifikátu výroby od Čínského civilního leteckého úřadu, čímž plní veškeré požadavky úřadu pro dovoz letadel SportStar na čínský trh.

Na podzim bude Evektor prezetnovat SportStar na dvou leteckých výstavách v Číně - na Leteckém semináři všeobecného letectví v čínském Chengdu v průběhu veletrhu EU-China Business & Technology Cooperation fair ve dnech 21. – 23. října 2014 a dále na veletrhu Airshow China v Zhuhai 11. – 16. listopadu 2014.

SportStar je dvoumístný, dolnoplošný letoun kovové konstrukce pro PPL výcvik v leteckých školách a létání v aeroklubech. Letoun je držitelem typového certifikátu EASA, CAAC certifikátu v Číně a je schválen v řadě dalších zemí světa.

SportStar RTC je vyráběn společností Evektor-Aerotechnik - certifikovaným leteckým výrobcem s více než čtyřicetiletými zkušenostmi ve výrobě letadel, prodejní sítí v 50 zemích světa a flotilou 1300+  letadel dodaných na světové trhy. Nejnovějším projektem společnosti Evektor je dvoumotorový turbovrtulový letoun EV-55 Outback pro přepravu 9 - 14 cestujících nebo nákladu.