Říjen 2014

Prezentace SportStaru na výstavě "EU-China Business & Technology Fair" v Chengdu

Ve dnech 21. – 26. října 2014 prezentoval Evektor-Aerotechnik svůj populární cvičný a cestovní letoun SportStar SL na výstavě “EU-China Business&Technology Fair” v Chengdu v Číně.

SportStar SL, nesoucí čínské imatrikulační znaky B-9541, na výstavě přilákal velký zájem čínských  novinářů, televizní štábů a ohromného množství návštěvníků. Prezentace Evektoru byla navštívena také významnými osobnostmi, včetně prezidenta ČR Miloše Zemana.

Letadlo SportStar je atraktivní pro privátní zákazníky a letecké školy pro svůj moderní design, vynikající letové vlastnosti, nízké provozní náklady a robustní kovovou konstrukci prověřenou v leteckých školách po celém světě.

Prezentované letadlo SportStar bylo vybaveno klasickými analogovými přístroji, GPS Garmin Aera, luxusním koženým interiérem a padákovým záchranným systémem. Letoun je provozován leteckým klubem  “Beijing Liang You Aviation Club” v Pekingu pro PPL výcvik pilotů a létání členů klubu.

Po nedávných změnách v leteckých předpisech v Číně, kdy bylo úřady umožněno privátní létání, i když zatím v omezené míře, společnost Evektor-Aerotechnik vidí v čínském trhu prodejní potenciál. Příští měsíc bude Evektor prezentovat SportStar na výstavě “Airshow China”, která se koná ve městě Zhuhai ve dnech 11. – 16. listopadu, 2014.

Evektor-Aerotechnik je držitelem typového certifikátu pro SportStar SL, stejně tak certifikátu schválení výroby od Čínského civilního leteckého úřadu, čímž splňuje veškeré požadavky úřadu pro dovoz letadel SportStar na čínský trh.