Červen 2015

Evektor se zúčastnil AERO Friedrichshafen 2015

Na mezinárodním aerosalonu AERO Friedrichshafen Evektor představil své celosvětově úspěšné cvičné a cestovní letouny SportStar RTC a EuroStar SL / SL+.

Letoun SportStar RTC, certifikovaný Evropským úřadem pro bezpečnost letectví (EASA), je populární pro pilotní výcvik PPL, udržování pilotních licencí a cestování. Jeho moderní design, robustní kovová konstrukce, vynikající letové vlastnosti a nízké provozní náklady činí SportStaru RTC populárním letounem pro aerokluby a letecké školy. 

Prezentovaný SportStar RTC byl vybaven nejnovější integrovanou avionikou Dynon SkyView s 10" EFIS a 7" EMS obrazovkou, ADAHRS modulem, duální GPS, 3D zobrazením terénu, COMM/NAV/VOR/LOC Garmin GNC 255, i-Padem a záchranným systémem. Na začátku aerosalonu byl prezentovaný SportStar, nesoucí imatrikulaci F-HDLV, slavnostně předán francouzskému zákazníkovi – společnosti AirCraftRenting z Haguenau, kterou bude dále provozován v aeroklubech po celé Francii.

Evektor na AERO 2015 představil také vlečnou verzi letounu SportStar RTC vybavenou za letu stavitelnou vrtulí Woodcomp KW-31, která je schválena úřadem EASA.

Evektor prezentoval také EuroStar SL+, nejnovější model populární řady EuroStar, která se úspěšně prodává ve více než 50 zemích světa. Dále byla prezentována lehká verze EuroStaru SL vybavená motorem Rotax912UL, třílistou vrtulí, COMM+XPDR Becker AR6201+BXP6401, motorovými a letovými přístroji, záchranným systémem a anti-kolizními majáky Whelen MB3   – to vše v celkové hmotnosti 289 Kg. Lehká verze letounu EuroStaru SL je řešením pro letecké kluby a privátní zákazníky, kteří hledají moderní UL letoun s vysokým užitečným zatížením, spolehlivostí prověřenou provozem v leteckých školách a kvalitou od leteckého výrobce certifikovaného úřadem EASA.