Září 2015

EASA schválila za letu stavitelnou vrtuli KW-31 pro SportStar RTC

SportStar RTC se stal prvním EASA CS-LSA certifikovaným letadlem se schválenou stavitelnou vrtulí. Schválení instalace vrtule KW-31 bylo vydáno Evropským úřadem pro bezpečnost v letectví EASA dne 9. září 2015.

Instalace KW-31 nabízí zlepšení výkonových parametrů letounu, zvýšení horizontální rychlosti a menší spotřebu paliva ve srovnání se standardní vrtulí Klassic.

3-listá, dřevo-kompozitová, elektricky ovládaná, za letu stavitelná vrtule KW-31 vyráběná společností Woodcomp získala typovou certifikaci EASA (EASA.P.177) 18. února, 2014.

 Evektor eviduje trvale rostoucí počet objednávek letounu SportStar RTC z aeroklubů a leteckých škol v Evropě. První 4 letouny s instalovanou stavitelnou vrtulí KW-31 budou expedovány zákazníkům v září. Dva letouny SportStar RTC budou dodány populární letecké škole Sky Flight Academy sídlící v Kremži v Rakousku, další letadlo bude dodáno leteckému klubu v Polsku a vrtule KW-31 bude nainstalována také na SportStar RTC provozováný v leteckých klubech ve Francii.

 Moderní design, robustní kovová konstrukce, vynikající letové vlastnosti a nízké provozní náklady činí SportStar RTC populárním letounem pro aerokluby a letecké školy v evropských zemích.

Evektor-Aerotechnik je EASA certifikovaný letecký výrobce se 45-letými zkušenostmi ve výrobě letadel a globální prodejní sítí s dodávkami do 50 zemí světa. Primární aktivitou společnosti je výroba moderních ultralehkých a lehkých sportovních letounů. S flotilou více než 1,400 dodaných kusů Evektor-Aerotechnik patří mezi největší světové výrobce letadel pro výcvik pilotů, létání v aeroklubech a cestování UL/LSA pilotů. Společnost Evektor v současné době certifikuje nový dvoumotorový turbovrtulový letoun pro přepravu 9 až 14 cestujících nebo karga.