Listopad 2015

Evektor dodal dva letouny SportStar RTC do Sky Flight Academy v Rakousku

Dva nové letouny SportStar RTC byly Evektorem dodány organizaci letového výcviku Sky Flight Academy v Rakousku.

Dodané letouny se mohou pochlubit moderním designem, pokročilým glass cockpitem Dynon SkyView s ADAHRS modulem, GPS navigací a systémem 3D-zobrazení terénu „Synthetic Vision“, dále balistickým záchranným systémem a za letu stavitelnou vrtulí KW-31. Vrtule KW-31 nedávno schválená pro letoun SportStar RTC Evropským úřadem pro bezpečnost letectví EASA, přináší zvyšení výkonových parametrů letounu a zároveň přispívá ke  snížení spotřeby paliva. Vynikající letové vlastnosti, nízké provozní náklady a snadná údržba dělají ze SportStaru RTC letadlo, které se perfektně hodí pro PPL výcvik v leteckých školách, což je přesně to, k čemu bude SportStar RTC využíván i ve Sky Flight Academy:

„Jako rakouské profesionální centrum leteckého výcviku s více než třemi tisíci výcvikovými hodinami ročně jsme hledali úsporný a spolehlivý letoun s typovou certifikací EASA. Minulý týden jsme obdrželi naše dva esteticky zkonstruované SportStary RTC. Okamžitě jsme si zamilovali jejich letové vlastnosti a vysoce kvalitní výrobní zpracování, stejně tak jako jedno z nejmodernějších řešení kokpitu v této třídě. SportStary RTC budeme používat jak pro základní výcvik pilotů a přelety, tak i pro vlekání kluzáků a demo lety pro další letecké školy a aerokluby v Rakousku. Všude tam, kde se objevíme s jedním z těchto dvou krásných letounů, vzniká nadšení." řekl Alfred Oberhofer, account manažer společnosti Sky Flight Academy. Sky Flight Academy GmbH, se sídlem v Kremži, je velmi populární leteckou školou v Rakousku, která zahájila provoz v roce 2009. Firma nabízí výcvik leteckých instruktorů a také integrované a modulární kurzy létání, typovou kvalifikaci a skupinovou kvalifikaci od výcviku pilotů soukromých letadel PPL až po výcvik pilotů dopravních letadel ATPL.

Evektor eviduje trvalý růst počtu objednávek SportStaru RTC od aeroklubů a leteckých škol. Kromě expedovaných 2 SportStarů RTC do Rakouska byly v posledních 3 měsících dodány čtyři SportStary RTC do aeroklubů ve Francii, dva do Aeroklubu Ursel v Belgii, jeden do Aeroklubu Ziemi Jaroslawske v Polsku a dalších pět SportStarů RTC bude dodáno do organizací leteckého výcviku začátkem prosince.

Evektor úspěšně absolvoval audit čínského úřadu pro civilní letectví

Evektor úspěšně absolvoval audit čínského úřadu pro civilní letectví (CAAC) ve svém výrobním závodě v Kunovicích. Audit CAAC byl zaměřen na zabezpečení a kontrolu jakosti vyráběných lehkých sportovních letadel. Tým kontrolorů CAAC provedl audit výrobních prostor společnosti Evektor-Aerotechnik včetně výroby dílů, montáže letounů a skladů.

Evektor tímto potvrdil soulad s požadavky CAAC na výrobu lehkých sportovních letadel. Díky tomu je Evektor od CAAC i nadále plně autorizován pro dodávky lehkých sportovních letounů SportStar SL na čínský trh.

“Systém řízení jakosti společnosti Evektor-Aerotechnik auditovaný čínským úřadem pro civilní letectví CAAC a rovněž federálním americkým leteckým úřadem FAA společně s certifikovanou leteckou výrobou Evropským úřadem pro bezpečnost letectví EASA představují plnění nejvyšších norem všeobecného letectví společností Evektor-Aerotechnik a jsou základem pro nejvyšší kvalitu letadel Evektor.”, uvedl Jaromír Matuška, manažer kvality společnosti Evektor-Aerotechnik.