Únor 2016

Evektor nabízí služby v průmyslové robotizaci

Divize engineeringových služeb společnosti Evektor, spol. s r.o. úspěšně dokončila zakázku vyprojektování a oživení robotizované svařovací linky pro zákazníka z oblasti automobilového průmyslu. Pro linku byly zvoleny 4 roboty od společnosti KUKA, které svou dosahovanou produktivitou nahradí 14 svářečů. Součástí projektování robotizovaných pracovišť byly i výběr a rozmístění veškerých bezpečnostních prvků, programování samotných robotů a dohled nad instalací pracovišť ve výrobním závodě.

Vyjma řešení pro automobilový průmysl Evektor nově nabízí projektování robotizovaných pracovišť a linek taktéž i pro ostatní průmyslová odvětví.

Evektor zahájil výstavbu nového výzkumného a školícího centra v Kvasinách

Divize engineeringových služeb společnosti Evektor, spol. s r.o. spustila po dlouhých přípravách v lednu 2016 jednu z nejvýznamnějších investic ve své historii – výstavbu nového Výzkumného a školícího centra v obci Kvasiny, v těsném sousedství vývoje společnosti Škoda Auto. Ve vybudovaném Výzkumném a školícím centru Evektoru vznikne nové, moderní a technologicky vyspělé zázemí zaměřené především na vývoj a konstrukci automobilů, jejich segmentů a speciálních úprav (například pro sport, policii či záchranné složky). Nové prostory Evektoru poskytnou dostatečné technické a technologické zázemí pro individuální stavbu vozů, prototypů, jejich zkoušky a dále nový prostor k projektování a stavbě robotizovaných pracovišť potřebných pro sériovou výrobu automobilů a jejich komponent. Unikátní budou instalované výrobní a především zkušební technologie, jež mnohé doposud v České republice schází a taky samotná budova svým pojetím, které je zárukou vysokého komfortu a ergonomie pro zaměstnance.

Nová budova nahradí zchátralý, již nevyužívaný, objekt bývalého automobilního učiliště. V centru obce Kvasiny tak začíná vyrůstat moderní budova opatřená v České Republice doposud nerealizovanými moderními prvky.

Cílem Evektoru je vytvořit velkou a kvalitní základnu profesionálů pracujících z kvasinské pobočky i pro další obchodní partnery. Královéhradecký a Pardubický kraj nabízejí dostatek absolventů technických škol i pracovníků ve vývoji či zkušebnictví hledajících své uplatnění na trhu práce.

Ve výzkumném a školícím centru po kompletní realizaci najde uplatnění na 90 zaměstnanců Evektoru. „Evektor tímto významně posiluje svoji pozici v oblasti vývoje automobilní techniky a rozšiřuje tak své pole působnosti v další lokalitě České republiky“, informoval výkonný ředitel Ing. Miroslav Běhávka.