Červenec 2017

Prezentace Evektoru na výstavě Oshkosh AirVenture v USA

Společnost Evektor se zúčastnila letecké výstavy Oshkosh AirVenture 2017. Největší světová výstava všeobecného letectví se konala na letišti Witman Regional  Airport ve městě Oshkosh, stát Wisconsin ve dnech 24.7. – 30.7. Stánek Evektoru číslo 311 se nacházela na hlavní výstavní ploše.

Evektor prezentovala v Oshkoshi svůj nejnovější lehký sportovní letoun Harmony LSA, schválený americkým leteckým úřadem FAA. Letoun Harmony LSA a jeho předchůdce SportStar - první na světě FAA schválený letoun v kategorii LSA - si vybudovaly skvělou reputaci mezi americkými leteckými školami a privátními piloty díky své vysoké výrobní kvalitě, provozní spolehlivosti prověřené v náročném provozu v leteckých škol, nízkým provozním nákladům a servisní podpoře poskytované v USA.

Zákazníci mají možnost volby ze 3 motorů, standardní Rotax 912 ULS (100 hp), motor se vstřikováním Rotax 912iS Sport pro nejlepší ekonomii spotřeby paliva a nebo přeplňovaný motor Rotax 914 o výkonu 115 hp pro zvýšený výkon při letech ve větších nadmořských výškách. Evektor nabízí zákazníkům širokou nabídku volitelné výbavy včetně moderních integrovaných systémů digitální avioniky Garmin G3X s dotykovými dipleji o rozměru 10.6” a Dynon SkyView.

S více než 120 dodanými lehkými sportovními letouny na trh USA a celosvětovou flotilou přes 1300 letadel patří Evektor k největším světových výrobcům lehkých sportovních letounů. V České republice pro výcvik privátních pilotů a létání v aeroklubech společnost nabízí letoun SportStar RTC, který je držitelem typového osvědčení od Evropského úřadu pro bezpečnost v letectví (EASA) a dále pro privátní létání a výcvik UL pilotů Evektor dodává na trh letoun EuroStar.