Únor 2018

Moderní glass cockpit Garmin G3X Touch schválen pro SportStar RTC

EASA certifikovaný cvičný letoun SportStar RTC je nyní dostupný s populární digitální avionikou Garmin G3X Touch. Garmin G3X Touch reprezentuje nejnovější inovace v oblasti digitální integrované avioniky pro lehké sportovní letouny.  G3X Touch má infračervené rozhraní dotykových displejů, které je harmonizováno s ovládacími tlačítky a knoflíky. Systém nabízí pokročilé technologie včetně technologie umělého vidění -  Synthetic Vision – s 3D zobrazením terénu a varováním překážek na trati, detailní pohyblivou mapu, informace o letovém provozu a dokonalou integraci s ostatní avionikou Garmin.

Letoun SportStar RTC s avionikou G3X Touch je vybaven dvěma 10.6” velkými dotykovými displeji, zdvojeným systémem ADAHRS, systémem monitorování motoru, zdvojeným systémem GPS a technologií Synthetic Vision. Soubor avioniky Garmin ve SportStaru RTC dále zahrnuje NAV/COM Garmin GNC 255, odpovídač GTX328 and volitelně GPS Aera 500.

První letoun SportStar RTC s glass cockpitem Garmin G3X Touch Touch, seriové výrobní číslo 20182101, registrační znak F-HPST, Evektor dodá do Aeroklubu Montpelier ve Francii na přelomu února a března 2018. Stejný aeroklub obdrží druhý objednaný letoun SportStar RTC s G3X Touch v březnu 2018. Evektor má v současné době ve výrobě dalších 10  objednaných letounů s G3X Touch.

SportStar RTC se těší rostoucí popularitě mezi leteckými školami a aerokluby ve světě. Robustní kovová konstrukce SportStaru RTC prověřená náročným provozem v leteckých školách, nízké provozní náklady, moderní avionika a padákový záchranný systém reprezentují nejinovativnější řešení pro letecké kluby a výcvik pilotů na světových trzích.

SportStar RTC je vyráběn společností Evektor-Aerotechnik, EASA certifikovaným výrobcem s téměř 50-ti letými zkušenostmi ve výrobě letadel.  Flotila 1300+ letounů dodaných do 50 zemí světa řadí Evektor-Aerotechnik mezi přední světové výrobce letadel pro výcvik pilotů, klubové a sportovní létání. Vedle výroby lehkých sportovních letadel, společnost Evektor vyvíjí dvoumotorový turbovrtulový letoun EV-55 Outback pro přepravu 9 až 14 cestujících nebo nákladu.