Září 2020

Letecký klub “Aeroclub Royal de Fès Saïss” z Maroka obdržel dodávku letounu SportStar RTC

Společnost Evektor-Aerotechnik je potěšena oznámit dodávku nově vyrobeného cvičného letounu SportStar RTC leteckému klubu „Aéroclub Royal de Fès Saiss“ v Maroku. „Aéroclub Royal de Fès Saiss“ je zavedený letecký klub s dlouhou historií od 70. let minulého století, se sídlem na mezinárodním letišti „Fès-Saiss International Airport“ (FEZ). Aeroklub provozuje flotilu letounů všeobecného letectví a specializuje se na výcvik pilotů soukromých letadel PPL(A) a pronájem letadel.

Přelet letounu SportStar RTC z výrobního závodu Evektor-Aerotechnik v Kunovicích na letiště  „Fès-Saiss International Airport“ v Maroku trval 16 hodin letového času, s několika zastávkami na trase, vstupem na africký kontinent přes Gibraltarský průplav a uletěnou vzdáleností přes 3000 km. Přelet byl uskutečněn firmou „ACR-Aviation“, která je autorizovaným dealerem společnosti Evektor-Aerotechnik´s v Maroku, Francii, Belgii a Lucembursku. SportStar RTC obdržel po přistání na letišti „Fès-Saiss International Airport“ slavnostní přijetí včetně vodní slavobrány.

SportStar RTC, imatrikulační znaky CN-PPL, se připojil k flotile výcvikových letounů aeroklubu “Royal Fès Saiss Aeroclub” a svým moderním designem, nízkými provozními náklady a prověřenou výcvikovou platformu v leteckých školách po celém světě reprezentuje nejmodernější generaci cvičných letounů. Letoun CN-PPL je vybaven nejmodernější integrovanou avionikou Garmin G3X se dvěma velkými dotykovými displeji o rozměrech 10.6”, zdvojenými systémy ADAHRS and GPS, technologií Synthetic Vision, navigačním rádiem Garmin GNC 255 and GPS/WAAS ADS-B Out odpovídačem Garmin GTX335.

SportStar RTC je EASA certifikovaných letoun pro výcvik PPL, nočních letů, CPL s jednomotorovými letouny a sólo lety pro nálet hodin v leteckých školách a aeroklubech. Pro cestování soukromých pilotů letoun nabízí prostornou kabinu, nejvyšší užitečné zatížení ve své třídě a dolet až 1300 km.

Skupina Evektor je konstrukční a výrobní uskupení firem s 50letými zkušenostmi v letecké výrobě a prodejní sítí ve 40 zemích světa. Společnost vyrábí lehké sportovní letouny a pracuje na vývoji dvoumotorového turbovrtulového letounu EV-55 Outback pro přepravu 9 až 14 cestujících. Evektor je dodavatelem obráběných a tvářených dílů pro civilní a vojenský letecký průmysl a má rozsáhlé vývojové aktivity v automobilovém a strojírenském průmyslu.