Listopad 2020

EuroStar SLX a SL+ obdržel schválení Francouzského leteckého úřadu dle nových předpisů pro ultralehké letouny ve Francii

Evektor-Aerotechnik oznamuje získání schválení Francouzského leteckého úřadu DGAC dle nových  předpisů pro ultralehké letouny ve Francii pro své inovované letouny “EuroStar SLX” a “EuroStar SL+”. Oba modely jsou jsou ve Francii nyní schváleny pro provoz se zvýšenou vzletovou hmotností 525 kg.

Zvýšená vzletová hmotnost obou modelů na 525 kg při zachávání nízké prázdné hmotnosti umožňuje letounům “EuroStar SLX / SL+” nabídnout svým zákazníkům jedno z nejvyšších užitečných zatížení mezi moderními ultralehkými letouny na francouzském trhu. Společně s doletem 1300 km modelu “EuroStar SL+”, vynikajícími letovými vlastnostmi cvičného letounu, moderní avionikou s Garmin G3X / Dynon SkyView a spolehlivostí prověřenou více než 20 letou provozní historií činí “EuroStar SLX / SL+” populárními letouny jak pro privátní piloty, tak pro výcvik piltů ultralehkých letadel v školách.

První francozským úřadem schválený “EuroStar SL+” se vzletovou hmotností 525 kg byl předán svému zákazníkovi ve Francii 24. října na letišti Lille-Marcq (LFQO). Letoun je vybaven avionikou Garmin G3X, autopilotem G3X s ovládacím panelem GMC305, záchranným padákovým systémem, motorem  Rotax 912ULS o výkonu 100 hp a vrtulí DUC Swirl 3-L.

Další tři letouny “EuroSTar SL+ / SLX” pro francouzský trh jsou nyní dokončovány ve výrobě společnosti Evektor-Aerotechnik s plánovaným dodáním v listopadu tohoto roku. Majitelem prvního vyráběného letounu “EuroStar SLX” se vzletovou hmotností 525 kg je Aeroclub Saint Junien sídlící na letišti Aerodrome Maryse Bastié v regionu Haute-Vienne. Aeroclub Saint Junien bude “EuroStar SLX” provozovat pro výcvik pilotů ultralehkých letounů.

Evektor-Aerotechnik dodává své dvoumístné EASA certifikované, lehké sportovní a ultralehké letouny do 50 zemí světa. Na francouzský trh společnost dosud dodala více než 130 letounů typu “EV-97 Eurostar”, který tvoří jednu z největších flotil mezi ultralehkými letouny na tamním trhu.