Květen 2021

Nová ŠKODA FABIA konečně odhalena

Zcela nová ŠKODA FABIA byla konečně odhalena! Skupina Evektor je hrdou součástí projektu čtvrté generace tohoto jedinečného populárního vozu.

Naši designeři a konstruktéři se výrazně podíleli na nejvýraznějších interiérových dílech nové Fabie, zejména na přístrojové desce a střední konzole. Díky úspěchu projektu lze s jistotou říct, že skupina Evektor je schopna zvládnout vývoj obou těchto stěžejních interiérových celků v rámci jednoho vozu.

Naše vývojové aktivity na interiérových dílech modelu ŠKODA FABIA začaly před lety koncepčními řezy ve 2D, následovala tvorba 3D koncepčního vozu, dále proběhly pevnostní výpočty drobnějších interiérových komponentů. Pokračujeme jako podpora výrobců i ŠKODA Auto a na optimalizaci výroby pracujeme dosud.

 

Eurostar SLW600 se vzletovou hmotností 600 kg získal typový certifikát od úřadu Daec v Německu

Letoun Evektor “EUROSTAR SLW600” obdržel typovou certfikaci od německého úřadu Deutscher Aero-Club (DAeC) dle nového německého předpisu LTF-UL 2019 pro UL letouny se vzletovou hmotností 600 kg. 

 “EUROSTAR SLW600” vychází konstrukčně z lehkého sportovního letounu Evektor “SportStar”, který je populárním letounem pro základní výcvik a cestování soukromých pilotů v USA, Austrálii a dalších zemích. Díky zvýšené vzletové hmotnosti na 600 kg při zachávání nízké prázdné hmotnosti “EUROSTAR SLW600” poskytuje jedno z nejvyšších užitečných zatížení mezi moderními ultralehkými letouny na trhu. Vysoké užitečné zatížení, komfortní kabina vybavená moderní glass cockpit avionikou Garmin G3X / Dynon SkyView / Flymap, včetně autopilota, dolet 1300 km a spolehlivost prověřená inztenzivním provozem v leteckých školách činí “EUROSTAR SLW600” populárním letounem pro cestování soukromých pilotů a výcvik UL pilotů v leteckých školách. 

V září 2020 DAeC vydal typový certifikát rovněž pro 600 kg letoun “EUROSTAR SLW SPORT600”, který se od modelu “SLW600” odlišuje sportovněji laděným křídlem s lichoběžníkovým zakončením, které pochází z lehkého sportovního letounu Evektor Harmony LSA.