Červen 2021

Aerodynamika v nové Škodě Fabii

Nejnovější model ŠKODA FABIA dnes nabízí nejnižší součinitel odporu vzduchu ve své třídě - cx 0,28.

Vylepšené aerodynamické vlastnosti mají na svědomí lepší ovladatelnost vozidla, nižší spotřebu paliva a také nižší úroveň emisí.

Aerodynamický výkon je výsledkem souhry tvarů a proporcí všech automobilových dílů. Můžeme si však ukázat na pár „samostatných“ prvků, které byly navrženy a vyvinuty společně s našimi odborníky. Konkrétně šlo například o tzv. vzduchové clony Air Curtain, které usměrňují aerodynamický tok vzduchu kolem vozu a kol a kola s aerodynamickými plastovými kryty, které jsou u nového modelu nabízeny poprvé.

Aerodynamický výkon byl testován a vyladěn prostřednictvím CFD simulací, kterých proběhlo okolo 3000!

 

Podpořili jsme Dětské centrum Zlín

Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc je jednou ze služeb Dětského centra Zlín, která poskytuje pomoc a podporu ohroženým dětem. Jsou jediným poskytovatelem krizových lůžek pro děti, o které se v danou chvíli nemůže postarat vlastní rodina, a to v celém Zlínském kraji.

Byli jsme Dětským centrem osloveni prosbou o zajištění sociálního automobilu, který umožní převoz dětí do škol, ale i do jejich volnočasových aktivit či zdravotnických zařízení. Snaží se tak dětem ponechat maximum z jejich přirozeného prostředí a také to, co mají rády a na co jsou zvyklé.

Neváhali jsme a velmi rádi se tak podíleli na pomoci Dětskému centru.