Červenec 2021

SportStar RTC v "Info-Pilote"

SportStar RTC se objevil v posledních dvou vydáních časopisu francouzské letecké federace, "Info-Pilote".

V květnovém vydání, Denis Loeber, francouzský distributor našich letadel, poznamenává, že díky vysoké poptávce trvale investuje do dalších letounů SportStar. Společnost "ACR-Aviation" nabízí možnost pronájmu, která umožňuje zákazníkům vyzkoušet si letadlo na jimi stanovenou dobu. Příkladem je letecká asociace "Espoir Aéronautique de Sarreguemines", která do své flotily nedávno přivítala SportStar RTC, čímž také nahradil starší model DR 400-120. "Máme tu několik pilotů, kteří už o SportStaru mluví a kteří si jej nakonec pořídí. Chtěli jsme letadlo, které má menší spotřebu paliva, a které nás ušetří strachu před nejistou budoucností 100LL. Skutečnost, že dovozce letadel, ACR, sídlí několik desítek kilometrů od nás v Haguenau, byla dalším důležitým bodem, zejména z hlediska údržby," uvádí prezident asociace, Marc Schroeder. Asociace také ocenila homogenitu ovládacích prvků, pohodlí a perfektní viditelnost z kabiny.

Také letecký klub ve francouzském Maine se rozhodl nejprve pro pronájem letadla. Eric de Lacombe, viceprezident a instruktor vysvětluje: "Potřebovali jsme nahradit letadlo, ale vybrat si nebylo snadné. Naše kritéria byla následující: letadlo s nízkými náklady a tichým provozem, avšak s dobrými vlastnostmi ovládání pro účely leteckých škol. Samozřejmě jsme váhali mezi zakoupením a pronájmem. Rozhodli jsme se nakonec pro pronájem, který nám umožní si letoun nejprve na nějaký čas vyzkoušet, což nám umožní zjistit, zda tento stroj splňuje naše požadavky. Tímto způsobem jsme měli možnost porovnat dva různé letouny: WT9 a Sportstar, pro který jsme se nakonec rozhodli. Pokud tento stroj po roce užívání splní všechny naše představy a požadavky, rozhodně přejdeme k jeho zakoupení!"

Titulní stranu "Info-Pilote" zdobil SportStar také v jeho červnovém vydání. V rozsáhlém článku jeho autor uvádí, že SportStar RTC vyniká především v kategorii LSA letounů do 600 kg. Představuje dokonalou volbu leteckých škol a výcvikových organizací, přičemž jako hlavní výhody letounu uvádí zejména komfort v kabině, dobré vybavení, certifikaci pro let v noci, snadnou ovladatelnost, téměř 360° výhled z kabiny, tichý provoz a velmi nízké náklady za letovou hodinu!

Jean-Marie Urlacher, spolueditor "Info-Pilote" a autor článku, dokonale shrnuje hlavní výhody SportStar RTC: "Tento snadno ovladatelný letoun uvolňuje mysl a přináší pocity bezpečí a štěstí - zkrátka z pobytu ve vzduchu. SportStar umocňuje tyto emoce díky své výjimečné viditelnosti až do téměř 360 °, plné výbavě, stabilitě za letu, dobrým odezvám ovládání a výkonům, které lákají zejména k leteckému výcviku nebo cestování. To vše za velmi nízké náklady na letovou hodinu."