VUT100 - Intro (CZ)

VUT 100 Cobra je odpovědí sny mnoha pilotů o tom, že jednou objeví letoun, který splní většinu jejich přání a se kterým budou moci prožívat nádherné okamžiky svobody při létání a který jim poskytne možnost úniku z každodenního stereotypu.
Letoun VUT100 Cobra je tou nejlepší volbou pro cestování, volný čas naplněný radostí z létání, ale i pro výcvik pilotů.

Vyvážené parametry

Letoun VUT 100 Cobra nabízí optimálně vyvážené letové parametry. V průběhu vývoje jsme se zaměřovali nejen na rychlost, ale také na pohodlí v kabině a další ergonomické aspekty, nízké náklady na vlastnictví letounu a jeho dlouhý dolet.

Dokonalý tvar

Tvar letounu je navržen a optimalizován s ohledem na co nejlepší aerodynamické charakteristiky. Řiditelnost, stabilita, rychlost a vynikající letové vlastnosti patřily mezi hlavní parametry, ze kterých jsme vycházeli při vývoji optimálního tvaru letounu.

Pohodlný interiér

Kabina letouny svými rozměry a úrovní pohodlí může směle soupeřit s pohodlím, které poskytují osobní automobily vyšší střední třídy. Pohodlné kožené sedačky jsou vybaveny tříbodovými samonavíjecími bezpečnistní pásy. Na zadní sedačce je dost místa pro pohodlné cestování dvou dospělých osob.

Dvě verze

Letoun VUT 100 Cobra bude k dispozici ve dvou verzích, které se liší svými pohonnými jednotkami. Verze VUT 100-120i je vybavena motorem Lycoming IO-360-A1B6 (200HP) a za letu stavitelnou vrtulí Hartzell. Verze VUT 100-131i je vybavena motorem Lycoming IO-580-B1A (315HP).

Nízké náklady vlastnictví

Letouny VUT100 Cobra jsou navrženy tak, aby byl umožněn snadný a rychlý přístup k těm částem draku, které vyžadují prohlídku a údržbu. Počet uzlů, které vyžadují prohlídku a seřízení, byl minimalizován. Bezgenerálkový provoz letounu znamená značné snížení nákladů na technické prohlídky a údržbu, což se promítne v odpovídajícím snížení nákladů na vlastnictví letounu.

Odolný draku letounu

Drak letounu vyrobený z tradičního materiálu - duralu. Konstrukce letounu byla navržena pomocí systémů pro 3D konstruování a optimalizována pokročilými výpočtovými metodami konečných prvků. Výsledkem je robustní, pevná, koroziodolná a zároveň velmi lehká konstrukce nové generace, jež poskytuje komfort, bezpečnost a dlouhou životnost draku.