EV-55 - Intro (CZ)

Přichází nový dvoumotorový turbovrtulový letoun, EV-55 Outback, nabízející spolehlivou a výkonnou alternativu pro jednomotorové turbovrtulové a zastaralé dvoumotorové pístové letouny. Vysoká produktivita, provozní spolehlivost a nenáročná údržba, to vše přináší letoun EV-55 Outback provozovatelům po celém světě.

Univerzální letoun

Univerzální letoun

Prostorná kabina letounu nabízí pohodlí pro cesující. Alternativně může být kabina letounu zapněna nákladem - pohodlné nakládání zajišťují široké dveře v zadní části trupu.

Spolehlivý a bezpečný letoun

Spolehlivost a bezpečnost

Dva turbovrtulové motory PT6A-21 společně s robustním drakem letounu z hliníkových slitin zajišťují nebývalou úroveň spolehlivosti a bezpečnosti.

Vysoce produktivní letoun

Vysoká produktivita

Vysoká rychlost, společně s prostornou kabinou zabezpečuje mnohem vyšší produktivitu, než kterou mohou poskytnout pístová letadla. 

Vysoký rozsah provozních podmínek

Provoz za každého počasí

EV-55 Outback není omezen vysokými nebo nízkými teplotami vzduchu nebo nadmořkou výškou letiště. Robustní podvozek umožňuje vzlet letounu z nezpevněných nebo dokonce rozmoklých VPD. Spolehlivý systém odledňování zabezpečuje bezpečný let v podmínkách námrazy.

Snadná a levná údržba

Nenáročná údržba

Díky kovové konstrukci jsou opravy draku letounu snadnou a rychlou záležitostí. Všechny klíčové komponenty letounu jsou snadno přístupné díky rozměrným montážním otvorům. Vše je pohromadě a přehledně umístěno ve špičce trupu nebo v podvozkových gondolách.

Avionika SmartDeck od CMC Electronics

Integrovaná avionika

Integrovaný systém avioniky zjišťuje jednoduchou navigaci, přehled o situaci v okolí letounu a zároveň poskytuje posádce informace o ostatních letadlových systémech - to vše na přehledných LCD obrazovách s vysokým rozlišením.