SportStar RTC - Intro (CZ)

Moderní design, vyjímečné letové vlastnosti a poloviční provozní náklady ve srovnání s konvenčními cvičnými letouny činí SportStar RTC jasnou volbou nejen pro PPL / Part FCL výcvik v leteckých školách, ale i pro udžování pilotních licencí nebo cestování.

SportStar RTC

Letadlo pro aerokluby

SportStar RTC je letoun pro každodenní provoz, je nenáročný na údržbu, má nízké provozní náklady a přitom vynikající letové vlastnosti. V provozu oceníte zejména spolehlivý a úsporný motor Rotax 912 s nízkou spotřebou paliva.

SportStar RTC

Vynikající letové vlastnosti

Letové vlatnosti SportStaru RTC jsou na té nejvyšší úrovni. Ovládání letounu je snadné a responsivní. Letoun citlivě reaguje na pokyny pilota, a to i při nízkých rychlostech, v letu je klidný a stabilní, ideální pro pilotní výcvik.

SportStar kokpit

Moderní design

Design SportStaru RTC vychází z EASA certifikovaného letounu a zahrnuje moderní konstrukční řešení, bezpečnostní prvky, ergonomický a pohodlný interiér. Nejvyšší užitečné zatížení ve své kategorii a dolet až 1 300 km dělá ze SportStaru RTC ideální letoun pro turistiku a cestování.

Certifikovaná výroba letadel

Robustní kovový drak

SportStar RTC má robustní kovovou, eloxovanou a korozi odolnou konstrukci draku, jejíž kvalita a odolnost je prověřena náročným provozem letounu v leteckých školách po celém světě. Všechny spoje konstrukce jsou nejen nýtovány, ale také lepeny pro vysokou odolnost a zvýšení únavové životnosti.

Nízké provozní náklady

SportStar RTC byl vyvíjen s ohldem na dosažení nízkých provozních nákladů, snadné údržby a na specifika provozu v leteckých školách. Díky nízké spotřebě 15 litrů paliva na hodinu letu a možnosti spalovat automobilový benzín, bylo dosaženo snížení provozních nákladů na polovinu oproti konvenčním výcvikovým letounům.

SportStar RTC

Záchranný systém

SportStar RTC splňuje maximální bezpečnostní poždavky kladené na letouny General Aviation. Dalšího zvýšení bezpečnosti je dosaženo instalováním záchranného padákového systému, který zajistí bezpečí posádky v případě náhlé události během letu.