EuroStar SL - Intro (CZ)

EuroStar SL je moderní ultralehký letoun, který definoval standardy kvality, spolehlivosti a komfortu na trhu ultralehkých letadel, kde Evektor-Aerotechnik jako certifikovaný letecký výrobce aplikoval standardy všeobecného letectví. Již více než 1000 Eurostarů provozovaných v 50 zemích světa činí tento typ jedním z prodejně nejúspěšnějších ultralehkých letadel na světových trzích.

EuroStar kokpit

Elegance a komfort

Moderní sportovní vzhled, prostorný a komfortní kokpit a vynikající letové vlastnosti vyjadřují charisma a eleganci. Nový ergonomický interiér byl navržen s ohledem na maximální komfort a prostornost, poskytující dostatečné pohodlí také vysokým pilotům.

Certifikovaná výroba letadel

Certifikovaná kvalita

Nejvyšší kvalita a spolehlivost letounů EuroStar SL je založena na certifikované letecké výrobě Evropským úřadem pro bezpečnost letectví (EASA), systému řízení kvality ISO 9001:2008 a více než 45ti letých zkušenostech ve vývoji a výrobě letadel.

EuroStar

Vynikající letové vlastnosti

Vynikající letové vlastnosti, prvotřídní ovladatelnost, robustní kovová konstrukce prověřená náročným provozem v leteckých školách a nízké provozní náklady činí EuroStar SL celosvětově populárním letounem pro pilotní výcvik v leteckých školách.

EuroStar - výroba

Moderní a odolná konstrukce

EuroStar SL má robustní kovovou, eloxovanou a korozi odolnou konstrukci, jejíž kvalita a odolnost je prověřena náročným provozem letounu v leteckých školách po celém světě. Všechny spoje konstrukce jsou nejen nýtovány, ale také lepeny pro vysokou odolnost a zvýšení únavové životnosti.

Certifikovaná výroba letadel

Nízká prázdná hmotnost

EuroStar SL patří mezi letouny s nejnižší prázdnou hmotností na trhu, díky tomu může nabídnout prostor pro instalaci dalšího vybavení, zavazadla a posádku. Díky nízké prázdné hmotnosti je EuroStar SL certifikován v zemích s nepřísnějšími požadavky, včetně Velké Británie.

Vlekání kluzáků

Vlekání kluzáků

EuroStar SL je populárním letounem pro vlekání kluzáků / banerů za podstatně nižších provozních nákladů ve srovnání s konvenčními letouny všeobecného letectví. EuroStar je certifikován k vlekání kluzáků až do hmotnosti 700 kg (Duo Discuss, Janus, Ventus, ASK21, Blanik, L-13, atd.).