Dva nové letouny SportStar RTC zahájily provoz v letecké škole“Transylvania Wings” v Rumunsku

Letecká škola “Transylvania Wings” z Rumunska koupila dva nové letouny SportStar RTC z výroby společnosti Evektor-Aerotechnik.

“Transylvania Wings”, provozující leteckou školu na mezinárodním letišti Brasov-Ghimbav, LROV, je novou výcvikovou organizací zaměřenou na výcvik pilotů soukromých letounů (PPL). Oba dodané letouny SportStar RTC, registrační znaky “YR-TWB” a “YR-TWC”, jsou vybaveny nejnovější digitální avionikou Garmin G3X se dvěma velkými dotykovými displeji o rozměru 10.6”, zdvojeným systémem  ADAHRS a GPS, technologií Synthetic Vision a navigačním rádiem Garmin GNC 255. “Transylvania Wings” si vybrala SportStar RTC, protože nejlépe splňuje výcvikové potřeby a obchodní model moderních leteckých škol. SportStar RTC má moderní design, je vybaven nejnovější digitální avionikou, letoun má prověřenou spolehlivost v intenzivním provozu leteckých škol po celém světě, vynikající letové vlastnosti a harmonii řízení a výrazně nižší provozní náklady ve srovnání s tradičními cvičnými letouny.

SportStar RTC je EASA certifikovaných letoun pro výcvik PPL, nočních letů, CPL s jednomotorovými letouny a sólo lety pro nálet hodin v leteckých školách a aeroklubech. Pro cestování soukromých pilotů letoun nabízí prostornou kabinu, nejvyšší užitečné zatížení ve své třídě a dolet až 1300 km.

Skupina Evektor je konstrukční a výrobní uskupení firem s 50letými zkušenostmi v letecké výrobě a prodejní sítí ve 40 zemích světa. Společnost vyrábí lehké sportovní letouny a pracuje na vývoji dvoumotorového turbovrtulového letounu EV-55 Outback pro přepravu 9 až 14 cestujících. Evektor je dodavatelem obráběných a tvářených dílů pro civilní a vojenský letecký průmysl a má rozsáhlé vývojové aktivity v automobilovém a strojírenském průmyslu.