Eurostar SLW600 se vzletovou hmotností 600 kg získal typový certifikát od úřadu Daec v Německu

Letoun Evektor “EUROSTAR SLW600” obdržel typovou certfikaci od německého úřadu Deutscher Aero-Club (DAeC) dle nového německého předpisu LTF-UL 2019 pro UL letouny se vzletovou hmotností 600 kg. 

 “EUROSTAR SLW600” vychází konstrukčně z lehkého sportovního letounu Evektor “SportStar”, který je populárním letounem pro základní výcvik a cestování soukromých pilotů v USA, Austrálii a dalších zemích. Díky zvýšené vzletové hmotnosti na 600 kg při zachávání nízké prázdné hmotnosti “EUROSTAR SLW600” poskytuje jedno z nejvyšších užitečných zatížení mezi moderními ultralehkými letouny na trhu. Vysoké užitečné zatížení, komfortní kabina vybavená moderní glass cockpit avionikou Garmin G3X / Dynon SkyView / Flymap, včetně autopilota, dolet 1300 km a spolehlivost prověřená inztenzivním provozem v leteckých školách činí “EUROSTAR SLW600” populárním letounem pro cestování soukromých pilotů a výcvik UL pilotů v leteckých školách. 

V září 2020 DAeC vydal typový certifikát rovněž pro 600 kg letoun “EUROSTAR SLW SPORT600”, který se od modelu “SLW600” odlišuje sportovněji laděným křídlem s lichoběžníkovým zakončením, které pochází z lehkého sportovního letounu Evektor Harmony LSA.